Tel.: +420 775 249 670

Co je jazz dance?

_WED4715Jazzový tanec je propojením několika tanečních stylů s důrazem na divadelnost projevu.
Zatímco moderní tanec je scénická a umělecká forma tanečního projevu, jazzový tanec je forma, která se vyvinula v USA. V 50. letech 20 století se začal objevovat nový druh jazz dance – modern jazz dance. Se vzrůstající dominancí jiných forem hudby v zábavním průmyslu se jazz dance vyvinul na Broadwayi do nového uhlazeného stylu, který je dnes učen jako moderní jazz dance. Moderní jazz je základním prvkem muzikálů a často se objevuje i ve videoklipech.
Spolu s vývojem jazzové hudby populární formy jazz dance zahrnovaly Cakewalk, Black Bottom, Charleston a swingové tance. Mnohé z těchto tanců jsou stále populární, tancují se a jsou vyučovány.
Styl jazz dance určený k vystupování zpopularizoval svou prací Bob Fosse, který se autorsky podílel na broadwayských představeních jako Chicago, Cabaret, Damn Yankees a The Pajama Game.

Jak probíhá lekce a co sebou?

Jazz dancový trénink se skládá z rozehřátí (skoky, poskoky, chůze, běh), důkladného protahování, techniky (izolace, otáčky, piruety), jazzové choreografie a na závěr opět protažení a celková relaxace.
Tančí se na boso nebo v ponožkách a v pohodlném oblečení (legíny, volné tepláky, tričko), k tomu něco na pití a roztančenou náladu…