Tel.: +420 775 249 670

 

Na lekce stepu si s sebou vezměte pohodlné oblečení (tepláky, legíny, tričko, tílko,…, pití a na nohy provizorně tenisky. Budeme se na vás těšit!

O Stepu

Step je neobvyklý taneční styl, ke kterému potřebujete speciální obuv s plechy, abyste mohli vytvářet různé rytmy a zvuky o tvrdou zem. Při stepu používáte celé tělo a hlavně přenášíte váhu z jedné nohy na druhou, a tak se stepař učí pracovat s vlastním tělem a hudbou a zároveň si cvičí paměť. Step je vlastně dokonalou kombinací všech tanečních stylů, jako například: balet, jazz… a proto je tak netradiční od ostatních, ovšem v dnešní době je v podstatě celosvětově známý.

Historie

_WED4885Step vznikl ve Spojených státech amerických kolem roku 1840, v ulicích New Yorku, kde se shromažďovali lidé různých národností, aby mezi sebou soutěžili a ukázali ze sebe to nejlepší. Step je spojením několika kultur národů a má své kořeny v súdánských podupových tancích, irském JIGU, kdy používali k tanci kovové plíšky a anglickém CLOG DANCE. Pravděpodobně patří step (tap dance) k prvním jazzovým tancům. Z historického hlediska rozlišujeme bílý a černý, jinak řečeno anglický a americký styl. Postupem času však splynuly oba styly v jeden celek. Půvab rytmických synkopových úderů našel oblibu u širokých amerických lidových mas a zajistil mu popularitu na další desítky let dopředu. Z nejznámějších tanečníků se stávali učitelé, kteří vypracovávali první metodické postupy jak učit tento tanec. Vznikalo názvosloví, popis i záznam jednotlivých úderů a tanečních kroků. Jelikož tento vývoj a tradice vznikaly v anglicky mluvících zemích, má step názvosloví anglické. Z období poloviny 20. let je uváděn za tvůrce moderní podoby stepu černý tanečník Bill Bojangles Robinson. Největšího vrcholu a popularity dosáhl na počátku 30. let, v době vzniku zvukového filmu, jehož pomocí se dostává do Evropy, kde se během krátké doby stává populární jako v Americe. V době největší slávy, ve 20. a 30. letech, vznikaly v Americe takřka přes noc známé stepařské hvězdy (Fred a Adele Astaire, Ruby Keeler, Eleanor Powell a Paul Draper). Dále následovala v krátkém časovém rozmezí další řada stepařských hvězd jako např. Ginger Rogers (Astairova partnerka), Ann Miller a další. V Evropě tančila step ve stylizované podobě filmová tanečnice Marika Rokk.